pilates dla biegaczy pro run

Czy wiesz, że "siła napędowa" u biegaczy powinna wychodzić z korpusu, a nie nóg? Czy wiesz, że możesz zredukować/pozbyć się bóli wnikających z napięć mięśniowopowięziowych? Jesteś pewien/pewna że wykorzystujesz cały swój potencjał? Przyjdź i przekonaj się co ma jeszcze do zaoferowania Twoje ciało!

Okres p

Na dobre wystartowały treningi przygotowujące naszych zawodników do sezonu 2017/2018. Cztery grupy zaawansowania, a tym samym ponad stu zawodników 8 października ruszyło na niedzielną sesję treningową inaugurując nowy okres przygotowawczy. W chwili obecnej pozostajemy cały czas w mezocyklu wprowadzającym więc jeśli chcesz dołączyć do grupy jest na to odpowiedni czas! Wystarczy zapoznać się ze specyfiką poszczególnych grup (znajdziesz ją tutaj) oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy (tutaj).

Tak jak w naturze pojawia się pewna cykliczność tak i w naszych przygotowaniach do uzyskania odpowiedniej formy cykliczność i pewne etapy również są zachowane. Każda grupa treningowa prowadzona jest wg. Ściśle określonego planu w którym zauważyć można cykliczność, powtarzalność, etapowość i okresowość. Sporo teoretycznych pojeć pojawiło się na samym wstępie. Postaramy się przybliżyć niektóre zagadnienia teoretyczne, aby nasi zawodnicy oprócz wykonywania ciężkich treningów mieli odpowiedni poziom świadomości w jakim momencie przygotowań się znajdują i jakie cele towarzyszą poszczególnym etapom.

Skoncentrujmy się zatem na pierwszej części czyli okresie przygotowawczym w którym obecnie znajdują się wszystkie grupy treningowe. Na potrzeby funkcjonowania naszych planów treningowych układamy je na podstawie trzech okresów: przygotowawczego, startowego i przejściowego. Jak sama nazwa wskazuje okres przygotowawczy ma przygotować nas do okresu startowego. Jest to więc czas poświęcony na ciężkie treningi i dla wielu zawodników stanowi mimo sporych obciążeń najlepszy moment w ciągu roku. Starty są już wtedy naturalną konsekwencją ciężko przepracowanego okresu przygotowawczego. Okres przygotowawczy to pojęcie dosyć szerokie ponieważ w planach treningowych obejmuje od kilki do kilkunastu tygodni. Warto podzielić go więc na mniejsze części (mezocykle). I tak w chwili obecnej znajdujemy się w okresie przygotowawczym i mezocyklu wprowadzającym, którego celem jest adaptacja naszego organizmu do ciężkiego wysiłku. Dominują zatem spokojne formy dłuższych wybiegań, intensywność treningowa jest umiarkowana, a obciążenia treningowe z małych systematycznie wzrastają.

Od dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego zależy sukces całego sezonu, który to uwidacznia się podczas startów głównych (zaplanowane starty dla poszczególnych grup znajdziesz „tutaj”). Odnosząc się do startów występują one również w okresie przygotowawczym, ale mają charakter sprawdzianów i startów kontrolnych, które to pokazują czy wykonywana praca treningowa zmierza w odpowiednim kierunku.

Dla biegaczy zbliża się ciężki czas związany z szybko zapadającym zmrokiem, niepogodą i trudnymi warunkami do biegania. Pamiętajmy jednak, że od dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego zależy nasz końcowy sukces. Motywacją niech będą cele indywidualne, które muszą widnieć przed naszymi oczami oraz wiosna w której poczujemy formę i świetną energię.

tren

 

 

Sezon 2017/2018 – ZACZYNAMY!

Już w najbliższą niedziele o godz. 9.00 na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Paderewskiego 35 rozpoczynamy nowy cykl przygotowań do sezonu 2017/2018. Startujemy z czterema grupami treningowymi, a plan treningowy dopasowany jest tak, aby każdy znalazł coś dla siebie! 

Zastanawiasz się jak dołączyć do naszych treningów? To proste. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Proponujemy różne aktywności fizyczne ale przede wszystkim bieganie. Skupiamy się na  profesjonalnym przygotowaniu do twoich wymarzonych zawodów i realizacji indywidualnych celów. Zapraszamy do wypełnienia arkusza, aby mieć dostęp do planów treningowych. Szczegóły znajdziesz tutaj. Zapraszamy!!!

graf 16x9 mozaika pacemaker rejs

Potwierdzamy i zapraszamy na 6 urodziny Pro-Run. Realizujemy rzucony na treningu pomysł czyli rejs statkiem po odrze. 21.10 godz. 18:30 Wybrzeże Xawerego Dunikowskiego. Ze spraw organizacyjnych:

Wrocław Łysica wizualka

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ale też często odwiedza różne góry. Przy okazji Biegu Trzech Wzgórz postanowiliśmy upamiętnić Koronę Gór Polskich czyli najwyższe szczyty każdego pasma w naszym kraju. Idea może wydawać się szalona bo zakłada 28 edycji biegu z kolejnymi szczytami na medalu ale kto wie... liczymy, że się uda. Jako pierwsza Łysica - 612 m n.p.m i jej charakterystyczne gołoborza. Zanim zdobędziesz wszystkie pobiegnij w Biegu Trzech Wzgórz.

facebook

pomiar czasu

rekordy pro run

kalkulatory biegowe

News - pozostałe

#1 Lifestyle - Zimowy Must-Have

  Zimowa pora wcale nie musi kojarzyć się z fatalnymi warunkami atmosferycznymi, przygnębien...

Pilates dla biegaczy

Czy wiesz, że "siła napędowa" u biegaczy powinna wychodzić z korpusu, a nie nóg? Czy wiesz, że moż...

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY?

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY? Na dobre wystartowały treningi przygotowujące naszyc...

6 urodziny Pro-Run

Potwierdzamy i zapraszamy na 6 urodziny Pro-Run. Realizujemy rzucony na treningu pomysł czyli rejs...

Rozpoczynamy sezon 2017/2018. Zapraszamy!

    Sezon 2017/2018 – ZACZYNAMY! Już w najbliższą niedziele o godz. 9.00 na Stadionie...

Medal korony gór polskich

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

News - zawody

Medal BTW 2017

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

30 km - Wyniki 16.07.2017

Wyniki biegu dostępne będą na stronie DATASPORT (obecnie są prowadzone prace na serwerze i nie mam...

Letnia Trzydziestka 2017

Ruszyły zapisy na nasz lipcowy sprawdzian na dystansie 30 km. Ponownie można będzie sprawdzić swoj...

Biuro zawodów również w piątek

Już w piątek otwieramy biuro zawodów na bieg w Siechnicach w sklepie sportowym Decatchlon Bielany ...

Posiłek regeneracyjny

Posiłek regeneracyjny jest bardzo ważny również po zawodach, tym razem serwujemy grochówkę w wersj...

Organizacja w Siechnicach

  W Siechnicach zapowiada się ponad pięciuset startujących, a wraz z nimi zapewne kibice. Aby ...