henryków art

Zatrzymaj się... i pomylś przez chwilę, jak stoisz w sadzie kwitnących jabłoni. Urzeka Cię krajobraz, zapach rozgrzanych słońcem kwiatów i dźwięki natury dalekie od zgiełku miasta. Jest leniwie, gwarnie, wesoło. Czujesz przyjemne zmęczenie w całym ciele po udanym biegu, koisz pragnienie klasztornym piwem i napawasz się tą chwilą wśród rodziny, znajomych, czerpiąc mnóstwo radości z pięknie rozpoczętej Majówki.

Zakon Cystersów w Henrykowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro – Run Wrocław postanowił w tym roku zorganizować na terenie klasztoru i wokół niego w dniu 30.04.2016 Bieg Śladem Księgi Henrykowskiej. Pomysł idealnie współgra z twórczym i aktywnym od wielu pokoleń życiem braci zakonnych. Dla biegaczy chcących w ten sposób celebrować pasję życia o godz. 11.00 rozpoczną się 2 biegi główne na dystansie 10 km i półmaratonu, tj. 21.097 km. Dodatkowo odbędzie się Bieg Krasnala (do 7lat) na dystansie ok. 100m, Bieg Młodzieżowy (od lat 8 do 15) na dystansie 1500 m oraz coroczna Spartakiada Ministrantów. W celu zapoznania się ze szczegółowymi, na bieżąco uzupełnianymi informacjami na temat biegów zapraszamy na stronę imprezy.

Trasa

Bieg rozegrany zostanie na szutrowo-asfaltowej nawierzchni. Trasa nie jest płaska i posiada sporą liczbę podbiegów. Oto jej mapa oraz profil. W przypadku dystansu 21 km do przedstawionej pętli zostanie dodany dodatkowy wariant wydłużający trasę.

klasztor

Wszyscy znamy zdanie, które swym piórem na pergaminie ok. 1270 r zapisał Opat Piotr : "day, ut ia pobrusa, a ti poziwai". Unikatowość całej Księgi została podkreślona dzięki wpisaniu jej na listę Pamięć Świata UNESCO. Jednak ten pięknie położony u podnóża Gór Strzelińskich kompleks klasztorny, którego obecne zabudowania powstały w XVII w., kryje w sobie jeszcze wiele innych ciekawostek. Dzięki bogactwu dzieł, które zachwycają po dziś dzień i zmysłowi technicznemu braci zakonnych, Klasztor Cystersów wpisał się w historię Dolnego Śląska, a jego wyjątkowość została doceniona podczas konkursu Top Atrakcje 2015, gdzie zajął pierwsze miejsce.

Co roku Zakonnicy organizują różne zjazdy dla m.in. motocyklistów, koniarzy, miłośników przyrody i ludzi chcących poznać Zakon, który „w dojrzałym średniowieczu zadecydował o kształcie przyszłej Europy” jak możemy przeczytać na jego stronie http://www.henrykow.eu/ , a oba biegi będą kolejną atrakcją tego niezwykłego miejsca.

Droga Biegaczko, Drogi Biegaczu... jeżeli chcecie poznać wiele tajemnic Zakonu, który m.in. już w Baroku stworzył pierwszy prosty komputer bądź odkryć ten zabytek na nowo, spędzić aktywnie i przyjemnie pierwszy dzień tegorocznej Majówki z rodziną i znajomymi oraz zyskać do swojej kolekcji oryginalny medal, którego projekt można zobaczyć na stronie Pro-Run Wrocław, zapraszamy serdecznie w dniu 30.04.2016 na pierwszy Bieg Śladem Księgi Henrykowskiej. Razem twórzmy historię Dolnego Śląska !

W pakiecie startowym znajdziesz również okolicznościową koszulkę techniczną biegu.

koszulka przód tył

facebook

pomiar czasu

rekordy pro run

kalkulatory biegowe

News - pozostałe

#1 Lifestyle - Zimowy Must-Have

  Zimowa pora wcale nie musi kojarzyć się z fatalnymi warunkami atmosferycznymi, przygnębien...

Pilates dla biegaczy

Czy wiesz, że "siła napędowa" u biegaczy powinna wychodzić z korpusu, a nie nóg? Czy wiesz, że moż...

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY?

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY? Na dobre wystartowały treningi przygotowujące naszyc...

6 urodziny Pro-Run

Potwierdzamy i zapraszamy na 6 urodziny Pro-Run. Realizujemy rzucony na treningu pomysł czyli rejs...

Rozpoczynamy sezon 2017/2018. Zapraszamy!

    Sezon 2017/2018 – ZACZYNAMY! Już w najbliższą niedziele o godz. 9.00 na Stadionie...

Medal korony gór polskich

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

News - zawody

Medal BTW 2017

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

30 km - Wyniki 16.07.2017

Wyniki biegu dostępne będą na stronie DATASPORT (obecnie są prowadzone prace na serwerze i nie mam...

Letnia Trzydziestka 2017

Ruszyły zapisy na nasz lipcowy sprawdzian na dystansie 30 km. Ponownie można będzie sprawdzić swoj...

Biuro zawodów również w piątek

Już w piątek otwieramy biuro zawodów na bieg w Siechnicach w sklepie sportowym Decatchlon Bielany ...

Posiłek regeneracyjny

Posiłek regeneracyjny jest bardzo ważny również po zawodach, tym razem serwujemy grochówkę w wersj...

Organizacja w Siechnicach

  W Siechnicach zapowiada się ponad pięciuset startujących, a wraz z nimi zapewne kibice. Aby ...