GP art

Mamy przyjemność ogłosić druga edycję AXIT Gran Prix Powiatu Wrocławskiego w biegach ulicznych na 10 km. W tym roku rywalizacja odbędzie się na trzech biegach od czerwca do października. Gospodarzami biegów są gminy Siechnice, Kobierzyce oraz Długołęka. Natomiast głównym partnerem całego cyklu została firma AXIT. Co zatem przygotowaliśmy i jakich nowości możesz się spodziewać? Oto nasze kompendium informacji.

Sportowa rywalizacja i rodzinny piknik

Organizując AXIT GP Powiatu Wrocławskiego chcemy połączyć krzewienie kultury fizycznej (jedna z misji stowarzyszenia Pro-Run) z aktywnym, rodzinnym spędzaniem wolnego czasu. Dlatego obok rywalizacji na 10 km będą odbywać się biegi na dystansie 5 km, bieg krasnala dla najmłodszych oraz liczne wydarzenia towarzyszące. Można powiedzieć, że biegi w Siechnicach, Bielanach Wrocławskich i Długołęce to wydarzenia sportowe dla każdego.

Uczestnicy GP walczą o swoje puchary w kategorii open na dystansie 10 km. Nowością tegorocznej edycji będzie jednak kategoria dodatkowa: AXIT-branża IT. Ponad to przy okazji dodatkowego dystansu na 5 km można będzie rywalizować w kategorii biegaczy z wózkiem dziecięcym. W ten sposób chcemy zaangażować całe rodziny do aktywnego spędzania wolnego czasu. Ta ostatnia kategoria jest oczywiście symboliczna i nie ma charakteru rywalizacji sportowej.

Gdzie biegamy?

AXIT GP Powiatu Wrocławskiego odbywa się w trzech miejscowościach od czerwca do października. W tegorocznej rywalizacji biorą udział:

Aby jeszcze mocniej podkreślić akcent kultury fizycznej, każdy z biegów będzie niósł ze sobą przekaz dotyczący jednej z podstawowych zdolności motorycznych. Będą to oczywiście siła, szybkość i wytrzymałość. Chcemy w ten sposób, edukować coraz bardziej aktywne fizycznie społeczeństwo o harmonijnym rozwoju organizmu i wynikających z tego powodu korzyściach.

Nagrody i medale

Aby być sklasyfikowanym w GP i walczyć o puchary oraz atrakcyjne nagrody należy wystartować w każdym z trzech biegów i zostać sklasyfikowanym na mecie. GP nie obejmuje dystansu 5 km. Na wszystkich uczestników będzie czekał pamiątkowy odlewany medal oraz posiłek regeneracyjny. Medale to kolekcjonerskie odznaki za zdobywanie kolejnych sprawności motorycznych Siła, Szybkość i Wytrzyałość.

Trofea za cały cykl będą wręczane tylko za dystans 10 km. Jednak atrakcyjne nagrody rzeczowe będą losowane wśród wszystkich uczestników trzech biegów zarówno na dystansie 10 jak i 5 km. Trofea za dystans 10 km będą wręczane we wszystkich kategoriach tj. Open, AXIT-branża IT oraz w kategoriach wiekowych za miejsca I-III kobiet i mężczyzn.

Zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się 27 kwietnia w budynku Powiatu Wrocławskiego przy ul. Kościuszki, sala 118 o godzinie 10.00 Zostaną na niej przedstawione wszystkie informacje szczegółowe oraz pierwsze nagrody i projekty trofeów oraz medali.

PLAKAT PRO RUN GP

facebook

pomiar czasu

rekordy pro run

kalkulatory biegowe

News - pozostałe

#1 Lifestyle - Zimowy Must-Have

  Zimowa pora wcale nie musi kojarzyć się z fatalnymi warunkami atmosferycznymi, przygnębien...

Pilates dla biegaczy

Czy wiesz, że "siła napędowa" u biegaczy powinna wychodzić z korpusu, a nie nóg? Czy wiesz, że moż...

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY?

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY? Na dobre wystartowały treningi przygotowujące naszyc...

6 urodziny Pro-Run

Potwierdzamy i zapraszamy na 6 urodziny Pro-Run. Realizujemy rzucony na treningu pomysł czyli rejs...

Rozpoczynamy sezon 2017/2018. Zapraszamy!

    Sezon 2017/2018 – ZACZYNAMY! Już w najbliższą niedziele o godz. 9.00 na Stadionie...

Medal korony gór polskich

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

News - zawody

Medal BTW 2017

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

30 km - Wyniki 16.07.2017

Wyniki biegu dostępne będą na stronie DATASPORT (obecnie są prowadzone prace na serwerze i nie mam...

Letnia Trzydziestka 2017

Ruszyły zapisy na nasz lipcowy sprawdzian na dystansie 30 km. Ponownie można będzie sprawdzić swoj...

Biuro zawodów również w piątek

Już w piątek otwieramy biuro zawodów na bieg w Siechnicach w sklepie sportowym Decatchlon Bielany ...

Posiłek regeneracyjny

Posiłek regeneracyjny jest bardzo ważny również po zawodach, tym razem serwujemy grochówkę w wersj...

Organizacja w Siechnicach

  W Siechnicach zapowiada się ponad pięciuset startujących, a wraz z nimi zapewne kibice. Aby ...