nocny-pol

Czas szybko płynie i tym samym przed nami najważniejsza impreza tej części sezonu. Nocny półmaraton to nie lada wyzwanie. Sportowe ale i logistyczne. Wszystkim debiutantom podpowiadamy jak się przygotować na start.

Na bieg najlepiej przyjechać rowerem lub z odpowiednim wyprzedzeniem komunikacją miejską. Nasza wspólna rozgrzewka przed imprezą odbędzie się o godzinie 21 w miejscu gdzie zawsze spotykamy się na treningach. Wtedy trzeba być już przygotowanym tak jak byśmy za chwilę mieli być na starcie.

Przed biegiem

Pamiętaj, że start w zawodach to nie trening. Dlatego niektóre przygotowania powinny być rozpoczęte już teraz. Warto odwiedzić na spokojnie biuro zawodów już piątek lub sobotę rano.  Inną opcją jest wybranie się po numer z grupą biegowych znajomych. Będzie raźniej, a jednocześnie każdy będzie mógł podzielić się swoimi emocjami przed biegiem.

W tygodniu poprzedzającym start kompletujesz swój sprzęt startowy. Nie może w nim zabraknąć kilku najważniejszych elementów. W zależności od pogody odpowiednie ciuchy na zmianę oraz na start. Numer startowy montujemy do koszulki już dzień wcześniej,a najpóźniej przed wyjściem z domu na start. Nie zapomnij o:

 • butach
 • skarpetkach
 • majtkach
 • spodenkach
 • koszulce
 • bluzie, spodniach
 • wodzie
 • plastrach
 • wazelinie na otarcia
 • papierze toaletowym
 • ręczniku
 • oraz innych mniej lub bardziej ważnych elementach

Przed biegiem nie należy imprezować, objadać się itp. Posiłki spożywaj lekkie z większą ilością węglowodanów (makaron, ryż). W dniu startu zjedz normalne śniadanie i nie stresuj się od rana. najważniejsze przygotowania poczyń po obiedzie. Unikaj męczących zajęć, odpoczywaj, popijaj wodę. Na 3 godziny przed startem nie powinno się już jeść nic znaczącego. W czasie biegu zawsze lepiej być nieco głodnym niż najedzonym.

Adrenalina szybko zagłuszy głód, a pełny żołądek będzie nam o sobie przypominał przez cały czas biegu.

Dużym wyzwaniem będzie dotarcie na miejsce startu. Polecam zrobić to wcześniej ponieważ 2 godziny przed biegiem może być ciężko z komunikacja miejską, nie mówiąc już o korkach ulicznych. Najlepszym rozwiązaniem jest rower, ale po biegu będzie trzeba go prowadzić ;) lub zostawić.

W biegu

Gdy już będziemy spakowani i ruszymy w kierunku imprezy pozostanie nam już tylko niewielki czas na ostatnie przygotowania. W czerwcu zazwyczaj jest ciepło ale pogoda może być niepewna. Gdyby doszło do znacznego ochłodzenia zabierz ze sobą na start ciuch, którego nie będzie ci szkoda w razie czego zostawić. Przydadzą się też folie termiczne NRC.

Rozgrzewkę rozpoczynamy o 21.00 w miejscu naszych stałych spotkań treningowych na stadionie LA. Potrwa ok. 30 minut tak aby każdy miał ostatnie 15 minut na swoje sprawy. Około 15 minut przed startem należy się już ustawiać na lini startu w strefie czasowej, w której planujemy biec.

22.00 - start, wtedy liczysz się już tylko Ty i każdy następny krok na trasie biegu. Wierzcie lub nie, 21 km mija bardzo szybko. Nie zapominaj o punktach odświeżania. Aby bieg poszedł jak trzeba należy nie tylko pić ale również się schładzać. Zwłaszcza głowę.

Po biegu

Błyski fleszy, wrzawa kibiców i niezapominana atmosfera nocnego biegu. To wszystko czeka na wszystkich po zakończeniu zmagań. Gdy już będziesz na mecie to pamiętaj aby się ubrać oraz najlepiej wykąpać i przebrać w szatni.

Planujemy się wspólnie spotkać i urządzić szybką retrospekcję dopiero co zakończonych zmagań. Nie pozostaje mi już nic innego jak wszystkim życzyć powodzenia. Trzymam kciuki.

Rodzinę i znajomych poinformujcie, że przez swoją zachciankę blokujecie miasto ;) a tak na serio to zabierzcie ich do kibicowania na trasie.

facebook

pomiar czasu

rekordy pro run

kalkulatory biegowe

News - pozostałe

#1 Lifestyle - Zimowy Must-Have

  Zimowa pora wcale nie musi kojarzyć się z fatalnymi warunkami atmosferycznymi, przygnębien...

Pilates dla biegaczy

Czy wiesz, że "siła napędowa" u biegaczy powinna wychodzić z korpusu, a nie nóg? Czy wiesz, że moż...

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY?

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY? Na dobre wystartowały treningi przygotowujące naszyc...

6 urodziny Pro-Run

Potwierdzamy i zapraszamy na 6 urodziny Pro-Run. Realizujemy rzucony na treningu pomysł czyli rejs...

Rozpoczynamy sezon 2017/2018. Zapraszamy!

    Sezon 2017/2018 – ZACZYNAMY! Już w najbliższą niedziele o godz. 9.00 na Stadionie...

Medal korony gór polskich

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

News - zawody

Medal BTW 2017

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

30 km - Wyniki 16.07.2017

Wyniki biegu dostępne będą na stronie DATASPORT (obecnie są prowadzone prace na serwerze i nie mam...

Letnia Trzydziestka 2017

Ruszyły zapisy na nasz lipcowy sprawdzian na dystansie 30 km. Ponownie można będzie sprawdzić swoj...

Biuro zawodów również w piątek

Już w piątek otwieramy biuro zawodów na bieg w Siechnicach w sklepie sportowym Decatchlon Bielany ...

Posiłek regeneracyjny

Posiłek regeneracyjny jest bardzo ważny również po zawodach, tym razem serwujemy grochówkę w wersj...

Organizacja w Siechnicach

  W Siechnicach zapowiada się ponad pięciuset startujących, a wraz z nimi zapewne kibice. Aby ...