27. sierpnia o godz. 11.00 po raz pierwszy odbędzie się w Obornikach bieg przełajowy na dystansie 10 km. Wrocław i jego okolice jest bogaty w różne imprezy biegowe, ale to, co wyróżnia Bieg Oborygena to rzadki, crossowy charakter trasy, która będzie poprowadzona pośród lasów. Skąd nazwa ? Oborniki mają wiele wspólnego z Australią. Gorące, przyjazne i związane z naturą, a jej mieszkańcy, z których wielu, to zapaleni biegacze, jak Aborygeni są mocno związani ze swoją ziemią i chętnie korzystają z jej owoców, dzieląc się swoimi wyrobami i rękodzielnictwem z przyjezdnymi.

oborn iki

Dla „mieszczuchów” wychowanych we Wrocławiu, Oborniki Śląskie jawią się jako kraina sosnowych lasów, uzdrowisk, rozłożystych dębów, będących pomnikami 600-letniej historii miasta, które od prawie 200 lat ma status uzdrowiska. Czym są bowiem ruchliwe ulice dobrze znanego miasta wobec bezkresu zieleni tworzącej ok. 100 ha park krajobrazowo-przyrodniczy „Grzybek” niemalże w samym środku miasta, leżącego na wysokości 15-200 m n.p.m., pośród lasów u stóp Wzgórz Trzebnickich?

Jeżeli chcecie wziąć udział w nowej imprezie biegowej i poczuć aromaty lasów bogatych w dęby, jesiony, jawory, modrzewie i sosny, które tworzą wyjątkowy mikroklimat miasta – ogrodu, jakim dzięki pięknym willom, pensjonatom i sanatoriom są dolnośląskie Oborniki, zapraszamy w dniu 27. sierpnia między 8.00 a 10.30 do biura zawodów, które wraz ze startem i metą będzie mieścić się na placu „Mój Rynek”.

Zawodnicy, którzy zgłoszą się w terminie do 25 sierpnia 2016 otrzymają pakiet startowy, w którym poza rzeczami na pamiątkę: okolicznościowy, bezzwrotny nr startowy, odlewany medal na mecie, koszulka techniczna, będzie też coś dla ciała zmęczonego biegiem: woda, posiłek regeneracyjny oraz wstęp na basen w Obornikach Śląskich.

Lokalni twórcy rękodzieła chcą również uraczyć i zaprezentować biegaczom podczas Eko Jarmarku swoje wyroby. Będzie można także posmakować lokalnej żywności, jak chleb na zakwasie, miód i inne smakołyki. Podczas imprezy nadarzy się okazja do zbadania stóp podoskopem. Takie badanie przydaje się na przykład podczas doboru butów do biegania, wkładek, a każdy, kto będzie chciał się zbadać, dostanie informację, czy ma wadę i jakiego typu.

W ramach partnerskiej współpracy Oborniki Śląskie zaprosiły na bieg również biegaczy z Obornik Wielkopolskich, którzy, podobnie jak biegacze Pro – Run Wrocław oraz mieszkańcy Gminy Oborniki Śląskich mają preferencyjne wpisowe w wysokości 30 zł przez cały okres trwania zapisów poza dniem biegu. Więcej bieżących informacji uzyskacie w wydarzeniu na fb oraz link do strony biegu

Zapraszamy do zapisów i do zobaczenia pod koniec wakacji !

facebook

pomiar czasu

rekordy pro run

kalkulatory biegowe

News - pozostałe

#1 Lifestyle - Zimowy Must-Have

  Zimowa pora wcale nie musi kojarzyć się z fatalnymi warunkami atmosferycznymi, przygnębien...

Pilates dla biegaczy

Czy wiesz, że "siła napędowa" u biegaczy powinna wychodzić z korpusu, a nie nóg? Czy wiesz, że moż...

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY?

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY? Na dobre wystartowały treningi przygotowujące naszyc...

6 urodziny Pro-Run

Potwierdzamy i zapraszamy na 6 urodziny Pro-Run. Realizujemy rzucony na treningu pomysł czyli rejs...

Rozpoczynamy sezon 2017/2018. Zapraszamy!

    Sezon 2017/2018 – ZACZYNAMY! Już w najbliższą niedziele o godz. 9.00 na Stadionie...

Medal korony gór polskich

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

News - zawody

Medal BTW 2017

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

30 km - Wyniki 16.07.2017

Wyniki biegu dostępne będą na stronie DATASPORT (obecnie są prowadzone prace na serwerze i nie mam...

Letnia Trzydziestka 2017

Ruszyły zapisy na nasz lipcowy sprawdzian na dystansie 30 km. Ponownie można będzie sprawdzić swoj...

Biuro zawodów również w piątek

Już w piątek otwieramy biuro zawodów na bieg w Siechnicach w sklepie sportowym Decatchlon Bielany ...

Posiłek regeneracyjny

Posiłek regeneracyjny jest bardzo ważny również po zawodach, tym razem serwujemy grochówkę w wersj...

Organizacja w Siechnicach

  W Siechnicach zapowiada się ponad pięciuset startujących, a wraz z nimi zapewne kibice. Aby ...