13133269 1021760581246822 6433763618560960325 n

Rok temu Zakon Cystersów w Henrykowie we współpracy z naszym Stowarzyszeniem gościł u siebie biegaczy, chcących doświadczyć piękna sportu z historią w tle. I podobnie, jak za pierwszym razem poza sportową rywalizacją będziecie mogli skosztować szlachetny smak klasztornego piwa oraz spędzić przyjemnie czas z rodziną pośród kwitnących jabłoni i w przyklasztornym parku.

W tym roku pragniemy Was zaprosić na drugi Bieg Śladem Księgi Henrykowskiej już 22.04.2017, który odbędzie się na terenie klasztoru i wokół niego. Naszą celebrację obu biegów na dystansach: 10 km i 21.097 km rozpoczniemy o godz. 11.00. Dodatkowo będzie miał miejsce także Bieg Krasnala (do 7lat) na dystansie ok. 100m oraz coroczna Spartakiada Ministrantów. W celu zapoznania się ze szczegółowymi, na bieżąco uzupełnianymi informacjami na temat biegów zapraszamy na stronę imprezy.

Bieg zostanie ponownie rozegrany na szutrowo-asfaltowej nawierzchni. Trasa nie jest płaska i posiada sporą liczbę podbiegów. W pakiecie startowym każdy uczestnik obu biegów znajdzie m.in. okolicznościową koszulkę techniczną, a na mecie każdy, kto ukończy biegi główne, otrzyma pamiątkowy medal. Więcej istotnych informacji uzyskacie m.in. w Regulaminie biegu  i w późniejszych postach.

Dzięki gościnności Braci Zakonnych uczestnicy biegu będą mogli zostać oprowadzeni po kompleksie klasztornym, którego obecne zabudowania powstały w XVII w., i kryją w sobie wiele ciekawostek. Dzięki bogactwu dzieł, które zachwycają po dziś dzień i zmysłowi technicznemu braci zakonnych, Klasztor Cystersów wpisał się wyjątkowo w bogatą historię Dolnego Śląska. Unikatowość Księgi Henrykowskiej podkreśla rzecz jasna słynne zdanie zapisane na pergaminie ok. 1270 r przez Opata Piotra: "day, ut ia pobrusa, a ti poziwai". Została ona także doceniona przez UNESCO, które wpisało ją w 2015 roku na listę Pamięć Świata.

Droga Biegaczko, Drogi Biegaczu... zapraszamy na naszą wyjątkową imprezę biegową. Razem twórzmy historię Dolnego Śląska !

Do 31.03.2017 opłata startowa wynosi 40 zł. Przy zapisach będzie można skorzystać również z dobrowolnego ubezpieczenia NNW oraz od zwrotu kosztów opłaty startowej.

facebook

pomiar czasu

rekordy pro run

kalkulatory biegowe

News - pozostałe

#1 Lifestyle - Zimowy Must-Have

  Zimowa pora wcale nie musi kojarzyć się z fatalnymi warunkami atmosferycznymi, przygnębien...

Pilates dla biegaczy

Czy wiesz, że "siła napędowa" u biegaczy powinna wychodzić z korpusu, a nie nóg? Czy wiesz, że moż...

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY?

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY? Na dobre wystartowały treningi przygotowujące naszyc...

6 urodziny Pro-Run

Potwierdzamy i zapraszamy na 6 urodziny Pro-Run. Realizujemy rzucony na treningu pomysł czyli rejs...

Rozpoczynamy sezon 2017/2018. Zapraszamy!

    Sezon 2017/2018 – ZACZYNAMY! Już w najbliższą niedziele o godz. 9.00 na Stadionie...

Medal korony gór polskich

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

News - zawody

Medal BTW 2017

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

30 km - Wyniki 16.07.2017

Wyniki biegu dostępne będą na stronie DATASPORT (obecnie są prowadzone prace na serwerze i nie mam...

Letnia Trzydziestka 2017

Ruszyły zapisy na nasz lipcowy sprawdzian na dystansie 30 km. Ponownie można będzie sprawdzić swoj...

Biuro zawodów również w piątek

Już w piątek otwieramy biuro zawodów na bieg w Siechnicach w sklepie sportowym Decatchlon Bielany ...

Posiłek regeneracyjny

Posiłek regeneracyjny jest bardzo ważny również po zawodach, tym razem serwujemy grochówkę w wersj...

Organizacja w Siechnicach

  W Siechnicach zapowiada się ponad pięciuset startujących, a wraz z nimi zapewne kibice. Aby ...