graf 16x9 mozaika

26 marca o 9.00 ruszamy z wiosennym cyklem przygotowań. Naszym głównym celem treningowym będą przygotowania do nocnego półmaratonu, grupa ścigająca się an 10 km oraz grupa początkująca. Jeśli planujesz poprawić swój dotychczasowy rekord lub rozpocząć swoją przygodę z bieganiem to gorąco zapraszamy. W naszym planie treningowym stawiamy na jakość treningów. Będziemy pracować głównie nad poprawą najważniejszych zdolności motorycznych oraz technice biegu poprzez trening specjalistyczny. Nasze doświadczenie i wspólna intensywna praca na treningach, to dobra inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości. Czas zmienić swój punkt widzenia, nie czekaj zacznij już teraz!

26 marca uruchamiamy nabór do trzech grup treningowych: Nowa początkująca, 10 km i półmaraton. Pierwszy trening będzie jednocześnie sprawdzianem Twoich możliwości na 5 km. Nie chodzi tu o rekord Świata. Poza ankietą poniżej chcemy zobaczyć na jakim jesteś poziomie. Dlatego dystans można pokonać biegiem, marszobiegiem lub marszem. Trenujemy w każdy czwartek o 18 i niedziele o 9, a każda grupa ma swój plan treningowy na minimum trzy jednostki. Poniżej opisujemy główne cele dla każdej z nich:

Gr. początkująca To treningi dla wszystkich, którzy zaczynają biegać i są na etapie 0 km - 6 km Grupa w której zaczynamy od marszobiegów i treningów ogólnorozwojowych. Cykl treningowy zaplanowany jest na swobodne bieganie 10 km. Po jego osiągnięciu będziesz myśleć o dalszych celach jak grupy poniżej. W innym wypadku będzie możliwość kontynuowania treningów w grupie początkującej.
Gr. 10 km To treningi dla wszystkich, którzy są rozbiegani i stawiają sobie ambitny cel ścigania na dystansie 10 km + Grupa skierowana przede wszystkim do osób, które chcą się ścigać i robić życiówki na 10 km. Niemniej w drugiej części sezony będzie możliwość dołączenia do grupy półmaratońskiej tak aby szybkość wykorzystać na nocnym półmaratonie we Wrocławiu.
Gr. półmaraton To grupa dla wszystkich, którzy chcą jak najlepiej przygotować się do półmaratonu. Zarówno debiutanci jak i bardziej doświadczeni Grupa półmaratońska jest powiązana z grupą początkującą. Jeżeli zaczynasz biegać to początkowe treningi rozpoczniesz w grupie początkującej tak by później przejść na przygotowania do półmaratonu. Osoby bardziej doświadczone będą mogły od razu dołączyć do naszej rozbieganej grupy PRO by lepiej przygotować się do startu w Nocnym Półmaratonie.

NOWA GRUPA MARATOŃSKA ZOSTANIE URUCHOMIONA W MAJU.

Grupa początkująca

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub tych, którzy na jakiś czas musieli rozstać się z bieganiem, np. z powodu kontuzji, oraz wszystkich, którzy poszukują towarzystwa do treningów. W naszej grupie początkującej nie zabraknie motywacji do podejmowania wysiłku i wspólnego pokonywania kolejnych kilometrów

Na naszych biegowych spotkaniach postaramy się przekazać wam cenną wiedzę dotyczącą podstaw bezpiecznego biegania, będziemy chcieli rozbudzić w was pasję do sportu i zachęcić do aktywnego spędzania czasu. Zwrócimy uwagę na poprawną technikę biegu, na wasze mocne strony, ale przede wszystkim na te elementy, które wymagają doskonalenia.

Będziemy trenować dwa razy w tygodniu:

  • czwartek 18:00
  • niedziele 9:00

Naszym głównym celem będzie przygotowanie Cię do swobodnego biegania na dystansie 10 kilometrów. Grupą podstawową zajmą się doświadczone trenerki Ewa Samborska-Wcisło i Jola Krężel.

Grupa 10 km i półmaratońska

Jeśli planujesz poprawić swój dotychczasowy rekord i czerpać więcej radości z biegania, a jednocześnie masz doświadczenie biegowe i odwagę trenować systematycznie 4 dni w tygodniu to te grupy są dla Ciebie! W naszym planie treningowym stawiamy na jakość treningów. Będziemy pracować głównie nad poprawą wytrzymałości szybkościowej (10 km) oraz techniki biegu poprzez trening specjalistyczny.

  • Treningi grupy 10 km poprowadzi doświadczony biegacz i trener Grzegorz Wcisło.
  • Treningi grupy półmaratońskiej poprowadzi utytułowany biegacz i i trener Bartłomiej Przedwojewski

Już na pierwszych zajęciach spodziewajcie się sporej dawki ćwiczeń ogólnorozwojowych, nie zabraknie również czasu na truchtanie lub marszobiegi oraz rozciąganie. Postaramy się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące was pytania i wątpliwości. Specjalnie dla was przygotujemy plan treningowy, który będziemy realizować wspólnie na treningach, ale dzięki stałemu dostępowi do planu, będziecie mogli go wykonać we własnym zakresie np. gdy wypadnie wam delegacja lub z powodu mocno napiętego grafiku, nie dotrzecie na trening.

Dojazd

Nasze szatnie oraz zbiórki odbywają się przy stadionie lekkoatletycznym AWF. Najlepiej przyjechać tramwajem 9,17 lub 33 na przystanek Stadion Olimpijski lub w tym samym miejscu pod główną bramą zostawić samochód. Miejsca parkingowe są również dalej wzdłuż al. Paderewskiego (przy kortach tenisowych). Wjazd na sam teren Stadionu Olimpijskiego jest odpłatny: 3 zł.

Profity i sprawy formalne:

  • treningi odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.00 oraz niedzielę o godz. 9.00 (zbiórka przy szatniach stadionu lekkoatletycznego ul. Paderewskiego 35, szatnie i sanitariaty są do dyspozycji biegaczy)
  • koszt: 30zł/m-c składki członkowskiej lub karta OK System, Benefit Multisport, Fit Profit.
  • treningi odbywają się pod okiem trenerów
  • każdy biegacz otrzymuje dostęp do planów treningowych
  • każdy biegacz korzysta ze specjalnych ofert Stowarzyszenia Pro-Run Wrocław: udział w wycieczkach biegowych, niższe koszty opłat startowych na naszych biegach,
  • Członkostwo w klubie Pro-Run Wrocław jest dobrowolne.

ZAPISY

facebook

pomiar czasu

rekordy pro run

kalkulatory biegowe

News - pozostałe

#1 Lifestyle - Zimowy Must-Have

  Zimowa pora wcale nie musi kojarzyć się z fatalnymi warunkami atmosferycznymi, przygnębien...

Pilates dla biegaczy

Czy wiesz, że "siła napędowa" u biegaczy powinna wychodzić z korpusu, a nie nóg? Czy wiesz, że moż...

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY?

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY? Na dobre wystartowały treningi przygotowujące naszyc...

6 urodziny Pro-Run

Potwierdzamy i zapraszamy na 6 urodziny Pro-Run. Realizujemy rzucony na treningu pomysł czyli rejs...

Rozpoczynamy sezon 2017/2018. Zapraszamy!

    Sezon 2017/2018 – ZACZYNAMY! Już w najbliższą niedziele o godz. 9.00 na Stadionie...

Medal korony gór polskich

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

News - zawody

Medal BTW 2017

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

30 km - Wyniki 16.07.2017

Wyniki biegu dostępne będą na stronie DATASPORT (obecnie są prowadzone prace na serwerze i nie mam...

Letnia Trzydziestka 2017

Ruszyły zapisy na nasz lipcowy sprawdzian na dystansie 30 km. Ponownie można będzie sprawdzić swoj...

Biuro zawodów również w piątek

Już w piątek otwieramy biuro zawodów na bieg w Siechnicach w sklepie sportowym Decatchlon Bielany ...

Posiłek regeneracyjny

Posiłek regeneracyjny jest bardzo ważny również po zawodach, tym razem serwujemy grochówkę w wersj...

Organizacja w Siechnicach

  W Siechnicach zapowiada się ponad pięciuset startujących, a wraz z nimi zapewne kibice. Aby ...