zoo www wild run wroclaw 2

Zapraszamy na WILD RUN – RATUJMY ZWIERZĘTA AFRYKI! Celem biegu jest wsparcie akcji ratowania ginących gatunków zwierząt Afryki prowadzonych przez wrocławskie ZOO i Fundację Zoo Wrocław DODO.

 

7 października pobiegnij na 10 km i pomóż nam ratować dzikie zwierzęta. Bieg odbędzie się alejkami wrocławskiego ZOO na dwóch pętlach po 5 km. Trasa jest dość mocno zakręcona ale śmiało możemy powiedzieć, że to będzie jedyne takie wydarzenie w kraju gdzie możesz przebiec tuż obok wybiegu dla lwów, tygrysów, słoni czy żyraf.

 

W biegu głównym przewidujemy limit 800 zawodników i zawodniczek. W pakiecie startowym otrzymasz okolicznościowy numer, medal, a pierwsze trzysta osób książkę o polskich olimpijczykach. Nie zwlekaj, zapisz się już dziś:

Dla najmłodszych przygotowaliśmy dwa bezpłatne biegi towarzyszące. Dlatego przyjdź z całą rodziną, edukuj i baw się razem z nami.  Każdy uczestnik będzie mógł również kupić okolicznościowa koszulkę biegu.

Afryka zmaga się z kłusownictwem, rabunkowym wydobyciem szlachetnych minerałów, ropy naftowej i gazu. Cierpią ludzie i zwierzęta. Już niedługo sawanny, pustynie, lasy deszczowe i okalające kontynent afrykański oceany mogą zostać tak zniszczone, że następne pokolenia nie zobaczą w nich okapi, oryksów, fenków, gerez, żółwi, pingwinów, manatów, a na sąsiednim Madagaskarze lemurów.

Zoo Wrocław i Fundacja DODO wspierają ochronę tych gatunków w ich naturalnym środowisku, propagują też zdrowy, ekologiczny i rodzinny styl życia. Dlatego zapraszamy wytrawnych biegaczy oraz najmłodszych miłośników biegów i zwierząt na WILD RUN – ratujmy zwierzęta Afryki. Zmierzmy się z własnymi słabościami, pomóżmy ratować ginące zwierzęta Afryki.

Okapi (Okapia johnstoni)
Enigmatyczny kuzyn żyraf, gatunek ledwo poznany, a już zagrożony wyginięciem. Jego ostatnim schronieniem są lasy deszczowe w Kongo, które obecnie nękane są wojną. Wojna tak naprawdę toczy się o władzę i korzyści z wydobycie tantalu – metalu wykorzystywanego do produkcji mikroprocesorów do naszych telefonów komórkowych, tabletów itp. Wspieramy projekt www.okapiconservation.org oraz prowadzimy zbiórkę zużytych telefonów komórkowych www.fundacjadodo.pl/pl/jak-mozesz-pomoc/oddaj-komorke

facebook

pomiar czasu

rekordy pro run

kalkulatory biegowe

News - pozostałe

#1 Lifestyle - Zimowy Must-Have

  Zimowa pora wcale nie musi kojarzyć się z fatalnymi warunkami atmosferycznymi, przygnębien...

Pilates dla biegaczy

Czy wiesz, że "siła napędowa" u biegaczy powinna wychodzić z korpusu, a nie nóg? Czy wiesz, że moż...

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY?

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY? Na dobre wystartowały treningi przygotowujące naszyc...

6 urodziny Pro-Run

Potwierdzamy i zapraszamy na 6 urodziny Pro-Run. Realizujemy rzucony na treningu pomysł czyli rejs...

Rozpoczynamy sezon 2017/2018. Zapraszamy!

    Sezon 2017/2018 – ZACZYNAMY! Już w najbliższą niedziele o godz. 9.00 na Stadionie...

Medal korony gór polskich

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

News - zawody

Medal BTW 2017

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

30 km - Wyniki 16.07.2017

Wyniki biegu dostępne będą na stronie DATASPORT (obecnie są prowadzone prace na serwerze i nie mam...

Letnia Trzydziestka 2017

Ruszyły zapisy na nasz lipcowy sprawdzian na dystansie 30 km. Ponownie można będzie sprawdzić swoj...

Biuro zawodów również w piątek

Już w piątek otwieramy biuro zawodów na bieg w Siechnicach w sklepie sportowym Decatchlon Bielany ...

Posiłek regeneracyjny

Posiłek regeneracyjny jest bardzo ważny również po zawodach, tym razem serwujemy grochówkę w wersj...

Organizacja w Siechnicach

  W Siechnicach zapowiada się ponad pięciuset startujących, a wraz z nimi zapewne kibice. Aby ...