aga i leszek barcelona pro run

Cztery dni w stolicy Katalonii w samym środku naszej szarej i smutnej zimy, zakończone półmaratonem - to zdecydowanie jeden z lepszych pomysłów, jaki mógł nam się przydarzyć na otwarcie sezonu biegowego 2016 - relacja Agnieszki Grygiel.

 

Ekipa Pro-Run w Barcelonie dopisała – 18 osób (z przyjaciółmi i rodzinami trochę więcej), dzięki którym atmosfera tego wyjazdu okazała się naprawdę świetna. Myślę, że wszyscy bardzo dobrze się bawili wspólnie zwiedzając miasto i rozkoszując się lokalnymi przysmakami (zarówno tymi do jedzenia jak i do picia). Piękna pogoda zachęcała do wielokilometrowych spacerów i do wieczornego przesiadywania na tarasie, ale... (trenerzy powinni być z nas dumni) ... na umówiony wcześniej trening wszyscy stawiali się grzecznie i punktualnie.

Zresztą poranna przebieżka wzdłuż morza i wspólne ćwiczenia na plaży (dla niektórych zakończone kąpielą w lodowatym morzu ...brr) to coś, dla czego warto się zwlec z łózka nieco wcześniej. Barcelona to zdecydowanie miasto biegaczy – są wszechobecni. Trudno zresztą nie biegać miejscu tak świetnie do tego przygotowanym – kilometry ścieżek biegowych wzdłuż plaży i nie tylko, robią wrażenie – zrobiły też na nas.

A w niedzielę...

Barcelona

Prawie 14 tyś. osób na starcie, wielokolorowy i wielojęzyczny tłum i piękny niedzielny słoneczny poranek . Atmosfera napięcia udzielała nam się już od 7.00 rano, kiedy z okien naszych pokojów obserwowaliśmy setki ludzi rozgrzewających się i podążających do stref startowych (Kasia Ł. wykonała mistrzowskie posunięcie wynajmując dla nas apartamenty w samym centrum wydarzeń :) - Kasiu dzięki). Jeszcze tylko wspólna rozgrzewka w parku naprzeciwko i start.

Nie mam dużego doświadczenia biegowego, ale biegło mi się znakomicie – miasto jest naprawdę piękne, trasa malownicza – czego więcej chcieć? Wielokrotnie w naszych wcześniejszych rozmowach przewijał się temat samej trasy i tego, ze jest uznawana za jedną z szybszych w Europie i faktycznie -miałam takie wrażenie w trakcie biegu, że biegnie mi się naprawdę z dużą lekkością.

Być może to adrenalina, być może profil trasy, a być może zasługa niesamowitego dopingu wzdłuż całej trasy – co 1,5/2 km orkiestra bębniarzy lub zespół rockowy dodawały wprost skrzydeł – nogi same niosły. Dodam do tego jeszcze atmosferę wśród biegaczy – nawet jeśli człowiek nie rozumie – to i tak nietrudno się domyślić, że ludzie biegnący obok Ciebie zachęcają się nawzajem - okrzyki „vamos people” , brawa dla dopingujących, atmosfera życzliwości i radości – dla mnie bezcenne.

Były życiówki, były inne bardzo dobre wyniki, były medale pod Łukiem Triumfalnym i na koniec wielki piknik „Pro-Runu i Przyjaciół” w parku na trawie.
Cóż można jeszcze dodać? Hasta el proximo año! Następny Mitja Marató de Barcelona już 12 lutego 2017.

Agnieszka Grygiel

Zestawienie naszych wyników od Wiesława Gerusa

zestawienie

facebook

pomiar czasu

rekordy pro run

kalkulatory biegowe

News - pozostałe

#1 Lifestyle - Zimowy Must-Have

  Zimowa pora wcale nie musi kojarzyć się z fatalnymi warunkami atmosferycznymi, przygnębien...

Pilates dla biegaczy

Czy wiesz, że "siła napędowa" u biegaczy powinna wychodzić z korpusu, a nie nóg? Czy wiesz, że moż...

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY?

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY? Na dobre wystartowały treningi przygotowujące naszyc...

6 urodziny Pro-Run

Potwierdzamy i zapraszamy na 6 urodziny Pro-Run. Realizujemy rzucony na treningu pomysł czyli rejs...

Rozpoczynamy sezon 2017/2018. Zapraszamy!

    Sezon 2017/2018 – ZACZYNAMY! Już w najbliższą niedziele o godz. 9.00 na Stadionie...

Medal korony gór polskich

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

News - zawody

Medal BTW 2017

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

30 km - Wyniki 16.07.2017

Wyniki biegu dostępne będą na stronie DATASPORT (obecnie są prowadzone prace na serwerze i nie mam...

Letnia Trzydziestka 2017

Ruszyły zapisy na nasz lipcowy sprawdzian na dystansie 30 km. Ponownie można będzie sprawdzić swoj...

Biuro zawodów również w piątek

Już w piątek otwieramy biuro zawodów na bieg w Siechnicach w sklepie sportowym Decatchlon Bielany ...

Posiłek regeneracyjny

Posiłek regeneracyjny jest bardzo ważny również po zawodach, tym razem serwujemy grochówkę w wersj...

Organizacja w Siechnicach

  W Siechnicach zapowiada się ponad pięciuset startujących, a wraz z nimi zapewne kibice. Aby ...