S-triple-X-vestWielkimi krokami zbliża się jesień. Dni stają się krótsze, wcześniej zapada zmierzch. Dla biegacza jest to sygnał, że należy poważnie zadbać o swoje bezpieczeństwo i zaopatrzyć się w sprzęt, który pomoże być widocznym w każdych warunkach. Coraz częściej spotykam się z opinią, że nie liczy się tylko co Ty widzisz w czasie biegu ale też jak jesteś widoczny/a.  Dlatego też przetestowałem kamizelkę firmy S-TRIPLE X-VEST. Jak wypadła?

Co w niej takiego niezwykłego w porównaniu do innych produktów dostępnych na rynku, zapewniających biegaczom widoczność w ciemności? Jest na niej umocowanych aż 12 diod ledowych, które czynią z biegacza oświetlony obiekt, dający się zauważyć nawet z dużej odległości w totalnej ciemności. Oświetlenie można ustawić w trzech trybach: stałym, migania wolnego i szybkiego.

Nie musicie się obawiać, że diody się nagle wyczerpią, gdyż jak zapewnia producent, ich żywotność to aż 20000 godzin! Dodatkowo czas ciągłej pracy oświetlenia przy zasilaniu w postaci trzech baterii AAA, to 72 godziny. To dobra wiadomość dla miłośników ultramaratonów, zwłaszcza tych nocnych.

Przede wszystkim jednak kamizelkę można wygodnie zapiąć regulowanym paskiem na piersi tak, aby przylegała do ciała, a jednocześnie nie uciskała ciała. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne: szara i niebieska. Ten i wszystkie inne produkty S-Triple są dostępne na stronie: www.striple.pl

s-triple1Czym jednak był by mój test gdyby nie opinia użytkowania podczas biegu. Zrobiliśmy razem ok. sześćdziesięciu kilometrów. Wydaje mi się, że wystarczyło to do zebrania wszystkich plusów i minusów.

Kamizelka posiada kieszenie do których można schować wszystkie niezbędne rzeczy jak klucze czy chusteczki. Niemniej mój testowy pęk kluczy był nieco za ciężki. Bez problemowo zachowywały się jednak kluczyki od samochodu i mały woreczek z monetami gdy akurat po drodze miałem coś do kupienia.

Biegając w upalne dni, niestety ale było w niej trochę za ciepło. Odwrotnie przy ostatnich chłodniejszych dniach. Można powiedzieć, że była zupełnie nieodczuwalna.

Początkowo biegałem z niedopasowanymi paskami co powodowało, że luźna kamizelka "podskakiwała". Jednak po dociągnięciu problem całkiem zniknął.

s-triple2 s-triple3

Nie zauważyłem aby kamizelka w jakikolwiek sposób obcierała lub ograniczała zakres moich ruchów w czasie biegu. Dlatego też polecam ją nie tylko w czasie biegu ale też jazdy na rowerze.

s-triple4 s-triple5

Duża zaletą kamizelki jest możliwość wyprania w pralce. I niewątpliwie dizajnerki wygląd samego gadżetu, który zadowoli nawet wybrednych amatorów nocnych sportów.

Uważam, ze to bardzo dobra inwestycja we własne bezpieczeństwo oraz nietypowy prezent, rmożemy komuś sprawić. Jeżeli masz jakieś pytania to śmiało pisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

facebook

pomiar czasu

rekordy pro run

kalkulatory biegowe