baner www karnawal

foto karnawał

Nasza Wielka Karnawałowa Zabawa odbędzie się w pięknych okolicznościach przyrody Wielkiej Wyspy z wyjątkową oprawą historyczną Wrocławskiego Węzła Wodnego (WWW). Odra inspiruje Wrocławian na wiele sposobów. Dla nas – biegaczy jej nurt pozwala wyciszyć się podczas biegu, a okalające ją wały wraz z licznymi mostami stanowią zarówno idealne ścieżki biegowe do codziennych treningów, jak również atrakcyjne tło dla imprez biegowych.

Trasa Biegu Karnawałowego rozpoczyna się wśród uliczek Zacisza, który wraz z innymi osiedlami wschodniego Śródmieścia mieści się na terenie Wielkiej Wyspy. Po przyłączeniu do Wrocławia jego ulice rozbudowano na wzór liścia, symbolu zieleni miasta. Następnie biegniemy odcinkiem wałów Odry i Kanałów Odrzańskich, które są częścią Wrocławskiego Węzła Wodnego. Ponad 25 kilometrów Odry, wraz z całą infrastrukturą daje Węzłowi miano największego systemu hydrotechnicznego w Polsce. W Europie wyprzedzają nas pod względem ilości mostów i kładek jedynie: Hamburg (2302), Amsterdam ( 1281), Petersburg (600) i Wenecja (450).

Już dzisiaj możemy podziwiać piękno Dorzecza Odry dzięki jego rozbudowie i planom powrotu Odry do dawnej żeglugowej świetności. Dalsza trasa prowadzi przez Most Szczytnicki, z którego można podziwiać znakomite panoramy – zarówno na coraz bardziej zurbanizowaną Oś Grunwaldzką wraz z budowlanymi arcydziełami dawnych epok, jak i na mocno zielone Dorzecze Starej Odry, znajdujące się na trasie naszego biegu. Jego wody piętrzą dwa Jazy: Szczytnicki i Psie Pole, a wraz z Kanałami: Powodziowym, Żeglugowym i Różanka tworzy Szlak Żeglugowy Śródmiejski.

STRONA WWW
ZAPISY
REGULAMIN

Potem zaś dobiegamy do Mostów Warszawskich, stanowiących wdzięczy obiekt do fotografowania ze względu na atrakcyjną okolicę. Widać z nich szerokie tereny zalewowe przy ciekawie wybrukowanej ulicy Pasterskiej, zwartą zabudowę pierzejową ulicy Galla Anonima, Browar Piastowski przy ul. Jedności Narodowej czy w wieczornej porze łunę światła roztaczaną przez reflektory Stadionu Olimpijskiego. Następnie dobiegamy do Mostów Trzebnickich, z których rozpościera się imponujący widok na rozległe osiedla przy Porcie Miejskim.

Dalej wałem po drugiej stronie rzeki znów kierujemy się na Mosty Warszawskie, a później Mosty Jagiellońskie, pierwsze stalowe przeprawy wybudowane w powojennym Wrocławiu, by ostatecznie dobiec do mety przy Hotelu Gem, z pod którego rozpoczynaliśmy nasz kolorowy korowód.

Zapraszamy Was na bieg unikatowym w skali Europy szlakiem hydrotechnicznym.
Zapraszamy na Karnawał w Wenecji Północy ! 

 

 

Partnerzy Karnawału

gryf azs

amc aztape logo2

logo 7 big

wachtigall logo

CRiOBB logo 2016

 

facebook

pomiar czasu

rekordy pro run

kalkulatory biegowe

News - pozostałe

#1 Lifestyle - Zimowy Must-Have

  Zimowa pora wcale nie musi kojarzyć się z fatalnymi warunkami atmosferycznymi, przygnębien...

Pilates dla biegaczy

Czy wiesz, że "siła napędowa" u biegaczy powinna wychodzić z korpusu, a nie nóg? Czy wiesz, że moż...

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY?

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY? Na dobre wystartowały treningi przygotowujące naszyc...

6 urodziny Pro-Run

Potwierdzamy i zapraszamy na 6 urodziny Pro-Run. Realizujemy rzucony na treningu pomysł czyli rejs...

Rozpoczynamy sezon 2017/2018. Zapraszamy!

    Sezon 2017/2018 – ZACZYNAMY! Już w najbliższą niedziele o godz. 9.00 na Stadionie...

Medal korony gór polskich

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

News - zawody

Medal BTW 2017

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

30 km - Wyniki 16.07.2017

Wyniki biegu dostępne będą na stronie DATASPORT (obecnie są prowadzone prace na serwerze i nie mam...

Letnia Trzydziestka 2017

Ruszyły zapisy na nasz lipcowy sprawdzian na dystansie 30 km. Ponownie można będzie sprawdzić swoj...

Biuro zawodów również w piątek

Już w piątek otwieramy biuro zawodów na bieg w Siechnicach w sklepie sportowym Decatchlon Bielany ...

Posiłek regeneracyjny

Posiłek regeneracyjny jest bardzo ważny również po zawodach, tym razem serwujemy grochówkę w wersj...

Organizacja w Siechnicach

  W Siechnicach zapowiada się ponad pięciuset startujących, a wraz z nimi zapewne kibice. Aby ...