Nawiązując do hasła, które widzicie w tytule tego tekstu chcielibyśmy przedstawić naszym zawodnikom idee przyświecającą planom treningowym zawartym w mikrocyklu, który rozpoczyna się w poniedziałek 4 kwietnia. Na pierwszy rzut oka być może nie powala ogólna ilość kilometrów, którą moglibyśmy odnotować na koniec tygodnia w rubryce suma, ale przyglądając się bliżej zauważymy dwie główne jednostki treningowe, które decydują o całym cyklu. Jest to związane z sobotnim startem większości reprezentantów Pro-Run Wrocław w GoGen Bieg Zwycięzców na dystansach 5 i 10km. W zamyśle trenerskim układanie planu treningowego rozpoczyna się właśnie od soboty, gdyż jest to najważniejsza część tygodnia, a kolejne dni i plany są naturalną i logiczną konsekwencją tejże właśnie soboty. Poniżej przedstawiamy schemat, który być może lepiej pozwoli zobrazować działania jakie będą nam towarzyszyły przez najbliższe siedem dni:

mikrocykl pro run

Wynika z niego, że w przypadku grupy zaawansowanej mamy do czynienia z pięcioma jednostkami treningowymi w tym trzema o znacznej intensywności. Stawiamy zatem na jakość, a nie ilość która dominowała w pierwszym okresie przygotowawczym. W kolejnym mikrocyklu popracujemy jeszcze nad objętością i prędkościami startowymi, a tydzień przed maratonem (Orlen) troszeczkę odpoczniemy. Zapraszamy zatem na wspólne treningi bo nic tak nie motywuje jak wspólne bieganie z grupą!

facebook

pomiar czasu

rekordy pro run

kalkulatory biegowe

News - pozostałe

#1 Lifestyle - Zimowy Must-Have

  Zimowa pora wcale nie musi kojarzyć się z fatalnymi warunkami atmosferycznymi, przygnębien...

Pilates dla biegaczy

Czy wiesz, że "siła napędowa" u biegaczy powinna wychodzić z korpusu, a nie nóg? Czy wiesz, że moż...

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY?

#1 TRENING - CZYM JEST OKRES PRZYGOTOWAWCZY? Na dobre wystartowały treningi przygotowujące naszyc...

6 urodziny Pro-Run

Potwierdzamy i zapraszamy na 6 urodziny Pro-Run. Realizujemy rzucony na treningu pomysł czyli rejs...

Rozpoczynamy sezon 2017/2018. Zapraszamy!

    Sezon 2017/2018 – ZACZYNAMY! Już w najbliższą niedziele o godz. 9.00 na Stadionie...

Medal korony gór polskich

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

News - zawody

Medal BTW 2017

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

30 km - Wyniki 16.07.2017

Wyniki biegu dostępne będą na stronie DATASPORT (obecnie są prowadzone prace na serwerze i nie mam...

Letnia Trzydziestka 2017

Ruszyły zapisy na nasz lipcowy sprawdzian na dystansie 30 km. Ponownie można będzie sprawdzić swoj...

Biuro zawodów również w piątek

Już w piątek otwieramy biuro zawodów na bieg w Siechnicach w sklepie sportowym Decatchlon Bielany ...

Posiłek regeneracyjny

Posiłek regeneracyjny jest bardzo ważny również po zawodach, tym razem serwujemy grochówkę w wersj...

Organizacja w Siechnicach

  W Siechnicach zapowiada się ponad pięciuset startujących, a wraz z nimi zapewne kibice. Aby ...